Скопјани и денеска ќе може да подигнат лични документи, граѓаните од другите градови ќе чекаат гужви од понеделник

pasosi-metez.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМинистерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека денеска, сабота (03.02.2024), ќе работат шалтерите за издавање на готови документи во објектите во Беко и МРТВ во Скопје. Шалтерите ќе работат од 08 до 16 часот. Во останатите градови, граѓаните ќе можат да се фотографираат и да си подигнуваат лични документи од понеделник.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK