Се изврте цистерна на автопатот Градско-Велес, сообраќајот се одвива по стариот пат

117290805_971393403308548_1485849400862240319_n-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСообраќајот на автопатот Градско-Велес кај „Дади Петрол“ е во прекин поради случена сообраќајна незгода во која се извртела цистерна, известија од ЦУК.

„Од АМСМ известуваат дека од 16:00 часот на автопатот Градско-Велес кај „Дади Петрол“, поради случена сообраќајна незгода во која се извртела цистерна, сообраќајот ќе се одвива по стариот пат“, соопшти Центарот за управување со кризи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK