СДСМ: На предлог на СДСМ решен проблемот со возачките дозволи, ДПМНЕ не смее да казнува

sdsm-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа предлог на пратеничката група на СДСМ, Собранието усвои законски измени со кои на возачките дозволи продолжена им е важноста, до крајот на оваа година, велат од СДСМ.

„Граѓаните и понатаму да може да ги користат на територијата на државата. ДПМНЕ не смее да ги казнува граѓаните“, дополнуваат од СДСМ.

Според нив, неодоговорно е однесувањето на министрите на ДПМНЕ во техничката Влада и обидите да создававаат дополнителен хаос.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK