СДСМ: Граѓаните не забораваат како изгледаше кога Груевски нѐ донесе до дното

sdsm-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа претстојните избори изборот пред граѓаните ќе биде помеѓу борба за европска иднина со СДСМ и откажување со ДПМНЕ, велат од СДСМ.

„СДСМ има јасна визија за иднината на државата како европска. СДСМ е опција коjа носи надеж, која обезбедува поголеми плати и пензии, подостоинствен живот и која носи сигурна европска иднина. Граѓаните одлучуват дали Македонија ќе стане членка на ЕУ и ќе ги зголеми придобивките од членството во НАТО, или ќе заглави до недоглед во нова и тешка неизвесност што ќе донесе изолација, поделби и загрозување на иднината, на напредокот на земјата, Народот не сака да стои во место, не сака повторно да биде заглавен и понижен. Повторно заглавување, со наведната глава, никој не сака. Никој не сака да чека нови 11 години во нови чекални. Граѓаните не забораваат како изгледаше кога Груевски нѐ заглави и не донесе до дното. Мицковски, само ќе продолжи таму каде што застананеговиот ментор Груевски“, стои во партиското соопштение.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK