Прооден патот Маврово-Маврови Анови за тешки моторни возила

Прооден-патот-Маврово-Маврови-Анови-за-тешки-моторни-возила.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОд 08:30 часот се укинува забраната за тешки моторни возила на патниот правец Маврово – Маврови Анови, информираат од АМСМ.

Забраната беше воведена вчера по обилните снежни врнежи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK