Пронајдени двете девојчиња од струшко што беа пријавени дека се оддалечиле од домот

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар при СВР Скопје во центарот на Скопје ги пронајдоа двете малолетни девојчиња А.С.(15) од с.Лажани, струшко и Т.П. (14) од с. Мораишта, струшко и тие ќе бидат предадени на родителите.

Двете девојчиња и претходно биле пријавувани дека се оддалечувале од домот и биле враќани.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK