Променливо облачно време, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд

1692079519_dozd.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денес ќе биде променливо облачно, попладне и во текот на ноќта со врнежи од дожд, наместа обилни (од 20 до 40 l/m2)воден талог со пороен карактер и појава на ретки грмежи.

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме проследени со силен ветер од јужен правец (над 70 км/час). Максималната температура ќе биде во интервал од 12 до 17 степени.

Во Скопје променливо облачно, во вечерните часови и во текот на ноќта со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, попладне во делови од котлината повремено засилен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе достигне 16 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK