Променливо облачно со сончеви периоди

oblacno_sonce_ohrid_232423
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 4, а максималната ќе достигне од 12 до 19 степени.Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и претежно тивко. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 17 степени.

Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. За време на викендов се очекуваат повремени локални врнежи од дожд.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK