Приведени три лица од Кавадарци и Гостивар кои користеле струја со приклучок на диво

DSC_4779.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПолицијата ги приведе Р.Д.(20) и Х.В.(35), двајцата од Кавадарци, како и Ж.З.(56) од Гостивар.

Тие се сомничат дека сториле кривично дело „нелегално поврзување во електрична мрежа и кражба на електрична енергија“.

Тројцата се задржани во полициска станица за понатамошна постапка и против нив ќе следува соодветен поднесок, објави МВР во дневниот билтен.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK