Притвор од 48 часа за две лица кои се задржани по убиството на лекарот во Железара

poliklinika-zelezara-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСо оглед на тоа што се уште се преземаат дејствија за обезбедување докази, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа до судијата на претходна постапка од Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за определување мерка краткотраен куќен притвор во траење од 48 часа за две од лицата кои беа задржани во врска со убиството на лекар во скопската населба Железара, извести Обвинителството.

Како што велат од Обвинителството, предлогот е прифатен и бараната мерка е определена.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK