Претежно сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата ќе се искачи до 36 степени

oblak-redok.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во планинските подрачја ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност.

Вредноста на ултравиолетово зрачење (УВ) ќе биде 7.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 10 до 19°C, а максималната од 27 до 36°C.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK