Послаб земјотрес попладнево во Македонија

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПопладнево земјотрес е регистриран во Македонија со јачина од 1,80 степен според Рихтер.

Епицентарот е во близина на Гевгелија, на длабочина од 10 километри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK