–>

Поради одрон прекин на локален пат во кичечевско

Поради-одрон-прекин-на-локален-пат-во-кичечевско.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОд 12:05 ч. регионалниот пат с.Извор – с.Иванчишта (Кичево) е затворен за сообраќај, поради одрон/свлечиште на патот, известуваат од АМСМ.

Оттаму предупредуваат за можна појава и на други одрони и свлечишта по вчерашните дождови и препорачуваат вниматено возење.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK