Поради магла, намалена видливост на повеќе патни правци низ државата

Поради-магла-намалена-видливост-на-повеќе-патни-правци-низ-државата.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози.

-Намалена видливост поради појава на магла од 50 до 100 метри има на патните правци Скопје – Куманово, Скопје – Велес и Велес – Неготино, од 70 – 100 метри на патниот правец Неготино – Демир Капија и до 100 метри на патниот правец Прилеп – Македонски Брод – Кичево, информираат утрово од ЈП Македонијапат.

По усеците и клисурите можна е појава на поситни одрони кои редовно се чистат од екипите на ЈП Македонијапат.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK