–>

Попладне обилни дождови и грмежи

dozd_3454353
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Времето денес ќе биде променливо облачно со засилен, наместа повремено силен ветер од јужен правец (над 60 километри на час). Попладне под влијание на циклонска активност ќе има врнежи од дожд, најпрво во западните делови. Во ноќните часови врнежите ќе се прошират насекаде и наместа ќе бидат пообилни, проследени со грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13, а максималната ќе достигне од 21 до 24 степени.Времето денес ќе биде променливо облачно со засилен, наместа повремено силен ветер од јужен правец (над 60 километри на час). Попладне под влијание на циклонска активност ќе има врнежи од дожд, најпрво во западните делови. Во ноќните часови врнежите ќе се прошират насекаде и наместа ќе бидат пообилни, проследени со грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 13, а максималната ќе достигне од 21 до 24 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK