Утре прекинато водоснабдување поради уличен дефект на улицата Иван Козаров во Скопје

slavina-cesma-voda-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОд ЈП Водовод и канализација известуваат дека најавениот прекин во водоснабдувањето, односно уличниот дефект на ул. Иван Козаров , поради технички причини се одложува за утре.

Прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел ул. Борис Трајковски, дел од ул. Иван Козаров, ул Виктор Иго и ул. Невена Ѓоргиева Дуња.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување на интервенцијата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK