–>

Утре без струја неколку улици во општините Сопиште и Бутел

57420701_1221860271320747_6163787985457250304_o.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

ЕВН Македонија известува дека утре без електрична енергија ќе останат улици во општините Сопиште и Бутел.

Во периодот од 09.00 до 12.00 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од улицата 4, Соње Коштан, село Горно Соње во Општина Сопиште, а во периодот од 09.00 до 11.00 часот, електрична енергија ќе немаат корисниците од Горно Оризари, местото викано Крст во општина Бутел.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK