Трагедија: неготинчанец се удавил во Охридското езеро

ohridsko-ezero-meteo.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK54 годишен маж од Неготино се удавил во Охридското Езеро.

МВР информира дека синоќа во 20:50 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во водите на Охридското Езеро во близина на месноста „Баден“ во близина на охридското село Љубаништа, удавен пронајден е Л.М.(54) од Неготино.

По наредба на јавен обвинител, увид на местото на настанот извршиле полициски екипи, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Телото е предадено на обдукција во Судска медицина во Битола.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK