Без вода корисниците од Керамидница и Автокоманда

voda_3453453
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Без вода денеска ќе бидат корисниците од населбите Керамидница и Автокоманда.Прекинот во водоснабдувањето, како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје е поради уличен дефект на улицата „Кеј Димитар Влахов“ пред МРТВ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK