Априлијада на плоштадот во Автокоманда од 13 часот

априлијада.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска, со почеток од 13:00 часот на плоштадот во Автокоманда ќе се одржи априлијада.

За добрата детска забава ќе бидат задолжени Светот на Биби и детскиот фестивал Поточиња, а дечињата ќе имаат можност да другаруваат со омилените ликови од детските цртани филмови, велат од општина Гази Баба.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK