Од толку обилни крокодилски солзи ќе се поплави Карпош, вели Стевчо Јакимовски

ВМРО-ДПМНЕ-За-бизнис-од-600-милиони-на-СДС-и-ДУИ.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОчекувам поплава во Карпош. Да си земеме соодветна опрема, рибарски чизми, вели градоначалникот на општина Карпош, Стевчо Јакимовски.

„Солзите на режисерот Христијан и актерот Вељановски се толку обилни што ќе предизвикаат поплава во Карпош. Крокодилските солзи не се за решавање на проблемите на граѓаните, туку за создавање на проблеми – да не функционира Општина Карпош, да не се реализираат предвидените програми и вработените во градинките, училиштата и општинската администрација да не земат плати.

Лелекот и солзите се толку големи што покажуваат дека ова сценарио е напишано и организирано во врвот на нивната партија. Затоа ова тие го доживуваат како пораз на Христијан Мицковски од Стевчо Јакимовски.

Не, јас не однесов победа, однесоа победа граѓаните на Карпош против деструкцијата која е евидентна на локално ниво, во Градот Скопје и во Парламентот.

Неумесните зборови, лагите, и несоодветните квалификации кои до сега ги упатуваа советниците на ВМРО ДПМНЕ кон мене сега ги упатуваат кон претседателот на Советот Бранко Ристов.

Срамота за речникот употребен против претседателот на Советот кој има право да биде болен како секој нормален човек, а всушност болни сме сите од вмровскиот егзибиционизам.

На неостварениот глумец Вељановски само да му кажам дека на претпоследното продолжение неговиот колега Марјан Стефановски како мало дете симулираше главоболка и побара пауза за да може да се соземе, а сите знаевме дека за разлика од професионалецот, овој е глумец статист. Глумеше главоболка со цел да дојде главниот глумец „Роберт де Ниро“.

За жал, нивната серија заврши, главниот глумец Де Ниро не е повеќе во серијата и сега сите му се виновни. Виновни му се сите нормални, конструктивни советници на кои што им е важно ако не им ги решаваат, барем да не им создаваат проблеми на граѓаните.
Плачете режисери и глумци од ВМРО ДПМНЕ, Карпош има квалитетна мрежа на атмосферска канализација. Вашите солзи ќе завршат во за сега матниот Вардар, како што ќе завршите на изборите“, пишува Јакимовски.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK