Обвинителството се’ уште ги прибира доказите за убиствата на Вања и Панче

Истите-лица-што-ја-убиле-Вања-се-осомничени-и-за.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЈавното обвинителство се’ уште ги прибира доказите за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски.

Од Обвинителството велат дека официјалниот извештај од Обдукцијата се’ уште не им е доставен.

Вања и Панче, беа пријавени за исчезнати на 27 и 24 ноември, а на 3 декември беа најдени убиени.

Засега за случајот осомничени се шест лица. Од нив пет се наоѓаат во притвор, а за осомничениот Љупчо Палевски се чека екстрадицијата од Турција.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK