Невреме со силен дожд и град го зафати Тетово

tetovo-nevreme.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНевреме проследено со интензивни врнежи од дожд и град попладнево го зафати Тетово.

Според инормациите од терен, улиците се полни со вода.

Сообраќаен метеж е забележан после патарината на патот од Тетово кон Скопје, кај назводникот, бидејќи има многу вода на патот и се вози исклучително бавно.

Засега нема информации за пријави за штети.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK