Невреме со пороен дожд, грмежи и град го зафати Прилеп

nevreme-belgrad.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПрилеп е зафатен од нестабилна воздушна маса, проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и локална појава на град.

Попладнево, подолго време се задржа поголема нестабилност во Мариово со појава на грмежи, врнежи од дожд и град, информираа од УХМР.

Во западните делови има слоеста облачност, а помали јадра на нестабилност има во околината на Кичево и Македонски Брод.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK