МВР трага по лицата кои го предизвикале пожарот кај Вардариште, во околината се шири неподнослив мирис, извести Ангелов

pozar3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДиректорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов извести дека МВР испраќа дополнителни полициски екипи со цел откривање на лицата кои го предизвикале палењето на депонијата Вардариште од која, според јавувања на повеќе револтирани граѓани на 112 во ЦУК, се шири остар и неподнослив мирис.

Според информациите од скопската противпожарна бригада, пожарникарите го изгаснале оганот, но некаде на средината на депонијата на место кое во моментов е непристапно за нив се уште има чадење, додава Ангелов.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK