Министерот Мисајловски се сретна со амбасадорката на Грција, Софија Филипиду

misajlovski-filipidu-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМинистерот за одбрана Владо Мисајловски попладнево во Министерството за одбрана оствари средба со амбасадорката на Грција, Н.Е. Софија Филипиду и одбранбеното аташе полковникот Константинос Самарас.

На средбата министерот Мисајловски истакна дека ќе се заложи на интензивирање на билатерална одбранбена соработка со Грција како наш НАТО сојузник и сосед со кој имаме заедничка визија за мирот, безбедноста и стабилноста на регионот и Алијансата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK