Миле Јанакиески од денеска на слобода, по шест години излегува од затвор

mile-janakievski-sudenje-titanik.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПосле шест години во затвор на слобода излегува Миле Јанакиески.

Тој во периодот од 13.11.2018 година до 17.6 2024 неколкупат беше во притвор и куќен притвор.

Во јули минатата година беше прво во Идризово а потоа во Шутка. Конкретно, Јанакиески доби условен отпус, одлука што ја донесе Апелација.

Речиси секојдневно бил испраќан на суд, а понекогаш имало и по неколку рочишта во денот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK