Максим Димитриевски собра 10 000 потписи за кандидат за претседател

maksim_dimitrievski_35345345443
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски собра 10 000 потписи за кандидат за претседател.

 

„Над 10.000+ потписи за кандидат за Претседател! Благодарам за поддршката. Продолжуваме заедно до конечна победа“, објави Димитриевски вечерва на својот профил на „Фејсбук“.

Претходно, кандидатот на ДУИ, Бујар Османи објави дека ги собрал сите 10.000 потписи за кандидатура како и кандидатот на опозициските партии на Албанците, Арбен Таравари.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK