Магистралниот пат Удово – Марвинци затворен за сообраќај на товарни возила поради паднато дрво

drvo-padnato-avtokomanda-1-800x450.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОд 17.30 часот магистралниот пат од село Удово кон село Марвинци е затворен за сообраќај на товарни моторни возила, поради паднато дрво, извести АМСМ.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Нa ГП Табановце има зголемена фреквенција на возила за влез во Мaкедонија, време на чекање околу 20 минути. На останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK