Левица им поднесе кривични на членовите на ДИК и АВМУ

Левица-Блокиравме-Закон-наменет-за-да-може-урбанистичката-мафија-да.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЛевица им поднесе кривични на членовите на ДИК и АВМУ.

,,Правниот тим на Левица спрема кривична пријава за поттикнување на сторување кривично дело,  Злоупотреба на средства од изборна кампања’ против сите членови на ДИК и АВМУ – поименично“, се вели во објавата на претседателот Апасиев.

Како што посочува Апасиев, тоа е прв чекор кон барање на она што законски следува.

„Ќе има и други.”, завршува тој.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK