Кузеска: СДСМ очекува силна граѓанска поддршка за Пендаровски и при собирањето потписи

Пендаровски-Ако-бев-избран-во-Парламентот-во-2019-ќе-бев.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСДСМ очекува силна граѓанска поддршка за Пендаровски и при собирањето потписи.

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ги повика членовите, граѓаните и сите поддржувачи да го дадат својот потпис како поддршка на кандидатурата на актуелниот претседател Стево Пендаровски.

„Во изминативе години можам да истакнам дека Стево Пендаровски покажа и докажа дека е претседател на сите граѓани без разлика на нивната верска, национална па и партиска определба и од тука очекуваме поддршката за него да биде масовна, да биде огромна“, рече Кузеска.

Актуелниот претседател Стево Пенадорвски вчера ја објави својата кандидатура.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK