Крмов: Левица со 485 амандмани го блокираше наменски закон за урбанизам

Крмов-Левица-со-485-амандмани-го-блокираше-наменски-закон-за.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПратеникот на Левица, Борислав Крмов преку социјалните мрежи извести дека со 485 амандмани наменски блокирале закон за урбанизам кој, како што вели, „на урбаната мафија ќе и го продолжеше рокот за малверзации за 4 години“.

„Предложен од ДПМНЕ, а вчера заеднички изгласан од широката коалиција ДПМНЕ/СДС/ДУИ“, додаде Крмов.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK