Гори викендица во Катланово, на терен пет возила и 15 пожарникари

pozar-vatrogasci-3-830x0-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРЦУК – Скопје извести дека вечерва, во 22:00 часот, е добиена пријава од Е-112 за запалена викендица во населба Катланово во близина на Цркавата.

Мометално екипата од противпожарната служба на Град Скопје интервенира со пет противпожарни возила и 15 пожарникари и истиот нема опасност за проширување, велат од ЦУК.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK