–>

(Фото) Огромниот пожар во скопски Илинден излезе од контрола, жителите во паника

cbce38e1-575a-499b-aab1-47fb331f78f4-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Пожарот во скопски Илинден доби сериозни размери, потврди директорот на ЦУК, Стојанче Англелов.

Жителите стравуваат за своите имоти. Велат, веќе дворовите им се полни со пепел, а ако не се запре огнот, за брзо ќе се симне и до првите куќи.

Густиот чад од огнот се забележува дури и во Велес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK