–>

Едногодишно бебе почина во охридската болница

Едногодишно-бебе-почина-во-охридската-болница.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕдногодишно бебе почина денес во охридската болница.

Според информациите од СВР Охрид, бебето утрово во 7.44 било донесено во тешка здравствена состојба, а по реанимацијата е констатирана смрт.

Состојбата на бебето, како што се наведува, е резултат на претходни заболувања и нема траги на насилство.

За настанот е информиран јавен обвинител, по чија наредба телото е дадено на семејството.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK