„ДПМНЕ е осамено на проруската агенда, против ЕУ и без коалициски партнери“, реагира СДСМ

„ДПМНЕ-е-осамено-на-проруската-агенда-против-ЕУ-и-без.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK„Што се разговарало на состанокот меѓу Ковачевски, Заев и Ахмети е јавно соопштено. Очигледно голема е нервозата кај ДПМНЕ, штом толку агресивно ја манифестираат“, реагира СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

„ДПМНЕ останува осамено на проруската агенда, против ЕУ и без коалициски партнери. Голема е маката на Мицкоски кого го чека пораз на изборите“, се додава во реакцијата на СДСМ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK