Четири лица во станица за упадот во М-НАВ, МВР трага по уште четворица

mvr_zgrada_2352342343
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во полициска станица се четири лица инволвирани во нападот врз вработени во М-НАВ што се случи денес. 

Од МВР велат дек со нив се вршат службени разговори, по што во координација со ОЈО ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Исто така, како што се наведува, се преземаат мерки за пронаоѓање на уште четири лица.

„Ја известуваме јавноста и дека МВР во наредниот период континуирано ќе ја обезбедува зградата на М-НАВ“, објави МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK