–>

Автобус се запали кај „Стража“

1000x-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Автобус се запалил на околу три километри пред месноста „Стража“.

Од МВР за „Макафакс“ велат дека автобусот се движел кон Кичево, а несреќата се случила околу 11 часот и 20 минути.

На лице место веднаш биле испратени полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гостивар и екипа од гостиварската Територијална противпожарна единица.

Нема повредени лица, а причините за опожарувањето на автобусот засега се непознати.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK