Апсење на скопскиот аеродром: Во Македонија стигнал патник кој во Турција си купил холандски пасош

Апсење-на-скопскиот-аеродром-Во-Македонија-стигнал-патник-кој-во.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на скопскиот аеродром бил приведен Г.Р.Х.А.(52) од Холандија за кого имало барање од Интерпол, а исто така, постоело сомнение дека холандската патна исправа, која ја дал на увид, била фалсификувана.

Од МВР информираа дека со него бил извршен службен разговор во кој изјавил дека холандската патна исправа ја купил во Република Турција, а неговата иранска патна исправа ја дал во замена за холандската.

Тој е предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK