–>

187 сообраќајни прекршоци во Скопје

DSC_3815.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

– На територија на град Скопје изречени се вкупно 187 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 19 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, 29 санкции за прекршоци што ги прават пешаците. Изречени се седум мерки за користење мобилен телефон при возење, 11 санкции за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, пет санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), соопшти МВР.

Оттаму додаваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови и апелираат до граѓаните да се почитуваат сообраќајните правила.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK