140 санкционирани возачи во Скопје

261-санкции-за-брзо-возење-на-територијата-на-Македонија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСекторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (03.01.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 140 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 19 санкции, седум мерки за возење без возачка дозвола, четири санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло), осум мерки за користење мобилен телефон при возење…

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK