116 санкционирани возачи во Скопје

policija-soo-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМинистерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.01.2024) продолжи со акциските контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 116 мерки, меѓу кои 17 санкции за непочитување на брзината на движење, 17 мерки за управување под дејство на алкохол, 13 санкции за возење без возачка дозвола, четири мерки за поминување на црвено светло на затворен семафор, осум мерки за користење на мобилен телефон…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK