(Видео) Селин Дион ги воодушеви обожавателите со овој потег: „Посилна е од болеста“

selin-d.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСелин Дион ги изненади обожавателите кога се појави со синовите Нелсон и Еди на натпреварот во Бостон Бруинс во ТД Гарден. Во еден момент, канадската музичка дива свиреше замислена гитара додека одеше хитот на Џон Бон Џови Living On a Prayer, а глетката ги воодушеви обожавателите.

„Мило ми е што гледам дека се забавува“, „Изгледа добро“, „Ова е Селин што ја сакаме и знаеме“ и „Таа е посилна од болеста“, се само дел од коментарите на фановите.

Да потсетиме дека 55-годишната пејачка се повлече од јавноста поради здравствени проблеми откако во декември 2022 година и беше дијагностицирано ретко невролошко нарушување, синдром кој предизвикува вкочанетост на мускулите на торзото, рацете и нозете, поради што ја откажа турнеја.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK