(Видео) Ријалити ѕвездата за тешката дијагноза: Докторот рече дека мора да ми ги отстранат јајниците

070b402f-a6df-4151-8de1-f8d7bc074f1b.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКрис Џенер, ријалити ѕвездата и „глава“ на кланот Кардашијан-Џенер, откри дека лекарите и дијагностицирале тумор.

Во трејлерот за петтата сезона на Кардашијан беше прикажано нејзиното откритие, а сега излезе епизода во која Крис зборуваше за својата болест.

Камерите го снимија моментот кога Крис им ја откри веста на своите ќерки Кендал, Ким и Клои.

„Сакав нешто да ви кажам бидејќи се уште не ви кажав, но отидов на лекарски преглед. Многу сум емотивна поради тоа, но… Ми најдоа циста и мал тумор на јајникот. Потоа отидов кај докторот кој ми рече дека морам да ги отстранам јајниците.

Таа додаде дека тоа е знак дека завршила со едно цело поглавје од нејзиниот живот.

Ким Кардашијан проговори пред камера откако ја слушна веста.

„Да се ​​оперираш и да ти ги отстранат јајниците е голема работа. Се чувствувам многу тажна поради неа. Не можам ни да се замислам себеси во таа ситуација и колку би се исплашила да поминам низ тоа“, рече таа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK