(Видео) Ирска со сатанистички обред на Евровизија: „Јас сум посебна оти сум квир и вештерка“

6f29941e-36f8-4cf9-ab3a-e64e1b663c3a.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИрската претставничка го привлече вниманието и згрози дел од јавноста со сатанистички насташ на овогодишното издание на Евровизија.

Ирската претставничка Bambie Thug се пласираше во финалето, а на прес-конференцијата разговараше со новинарите и беше прашана што ја прави посебна.

„Тоа што сум квир и вештерка ме прави посебна“, изјавила Бемби.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK