(Видео) Харисон Форд и неговата 22 години помлада сопруга се расплакаа на доделување на награди

Видео-Харисон-Форд-и-неговата-22-години-помлада-сопруга-се.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОсумдесет и едногодишниот актер Харисон Форд и неговата 22-годишна колешка Калиста Флхарт со години уживаат во хармоничен брак.

Двајцата се запознале во 2002 година, додека Форд сè уште бил во брак со Мелиса Матисон, но во тоа време не живееле заедно една година.

Како што се пишуваше, љубовта меѓу него и Калиста се случила на прв поглед и набрзо почнале да излегуваат, а за да ја сокријат врската секаде излегувале со актерот Џејмс Марсден кој се претставувал како партнер на Калиста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Woman’s Day Magazine Australia (@womansdayaus)

Сепак, тие не се криеја долго бидејќи Форд повеќе не сакаше да молчи за својата љубов, а Марсден оваа тајна ја откри дури во 2013 година во едно интервју.

„Заљубена сум. Романтичната љубов е нешто што секој го посакува во животот. Среќен сум што повторно сум заљубен“, изјави Харисон во 2003 година.

Славниот пар се забавуваше неколку години, а потоа актерот реши да ја запроси својата сакана на патување во 2009 година. Една година подоцна следеше венчавката, а посебно внимание привлече изгледот на младенците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Just Jared (@justjared)

Имено, актерот на церемонијата носел фармерки, додека невестата била облечена во обичен бел фустан.

Разликата во години никогаш не им била проблем, но неизбежно е луѓето секој пат да ја истакнуваат и да ги прашуваат за тоа, на што тие не обрнуваат многу внимание.

„Постојано заборавам дека тој е 22 години постар од мене. Тоа воопшто не влијае на нашата врска. Сакам како изгледа наутро кога ќе се разбуди. Не е згоден, туку сладок. Изгледа како момче“, изјави еднаш актерката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Patricio Compagnet (@patotecuenta)

За потсетување, Калиста Флокхарт го има синот Лајам, кој го посвои пред врската со Форд, додека Харисон ги има синовите Бенџамин и Вилард од бракот со Мери Маркарт, а ги има синот Малколм и ќерката Џорџија од неговиот брак со Мелиса Матисон.

Славната двојка неодамна се појави на доделувањето на Critics Choice Awards во Лос Анџелес и привлече големо внимание.

Харисон избра класичен црн костум со машна и бела кошула, додека Калиста избра елегантен фустан со цветови и голем детаљ околу струкот.

Харисон одржа и говор во кој низ солзи посебно и се заблагодари на својата сопруга за поддршката која секогаш му ја давала, а по тој повод и Калиста се расплака.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK