Тејлор Свифт ја ископира Кејт Мидлтон

Тејлор-Свифт-ја-ископира-Кејт-Мидлтон.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГреми наградите за 2024 година веќе испишаа историја, особено поради познатите жени кои покажаа доминација, како во поглед на модата, така и благодарение на нивните успеси. Но, она што дури подоцна се прошири е стајлингот на Тејлор Свифт, кој се покажа дека неверојатно потсетува на Кејт Мидлтон. Случајност или не?

Нема кој не беше воодушевен кога Тејлор Свифт се појави во неверојатен бел фустан потпишан од престижниот моден бренд Schiaparelli. Со шлиц без прерамки, овој фустан е олицетворение на секси елеганција.

View this post on Instagram

A post shared by Recording Academy / GRAMMYs (@recordingacademy)

Сепак, она што не им беше јасно на многумина е зошто таа го повтори истиот стил како принцезата Кејт Мидлтон на БАФТА наградите во 2023 година.

Како и принцезата од Велс, Свифт го спои изгледот со црни ракавици, но додаде некои специјални додатоци кои вклучуваат слоевит чокер и винтиџ Лорејн Шварц што го носеше исто околу вратот.

Иако е слична, наметката на Кејт на БАФТА наградите во 2023 година ја дизајнираше Александар Меквин, а таа првпат ја облече во 2019 година на истата церемонија. Фустанот има цветни украси на нејзиното лево рамо, кое е покриено со бел шифон. Кејт го дополни овој изглед со ракавици и големи цветни обетки од розово злато.

Сè уште не добивме прецизни информации ниту од Тејлор, ниту од принцезата. Сепак, познато е дека кралското семејство е голем обожавател на познатата пејачка.

Затоа, нејзините фанови овој потег го протолкуваа како можност да им се заблагодарат за поддршката.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK