Со нови фотографии, Ирина Шајк ја оправда титулата на една од најубавите жени во светот

c30baf1c-6ca7-40c7-8c90-b80a3dfe5b5d.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕдна од најпознатите манекенки во светот, Ирина Шајк, на своите приказни на Инстаграм покажа фотографии на кои е во црно бикини. Таа ги остави без здив своите фанови. 38-годишната девојка уживаше во викендот со својата седумгодишна ќерка Леа Де Сејн.

Инаку, Ирина е родена на 6 јануари 1986 година во рускиот град Јеманжелинск. Својата манекенска кариера ја започнала во 2004 година кога потпишала договор со агенција во Москва, а две години подоцна се преселила во Париз. Помалку е познато дека нејзиното вистинско презиме е Шејхлисламова.

Таа се здоби со меѓународно признание кога се појави како прв руски модел на насловната страница на „Sports Illustrated Swimsuit Issue“ во 2011 година.

Покрај успешната манекенска кариера, Ирина е позната и по врските со бројни познати личности.

Таа беше во врска со Кристијан Роналдо пет години, по што се бакна со холивудскиот заводник Бредли Купер со кој доби ќерка, а подоцна ја поврзуваа и со Канје Вест и Леонардо ди Каприо.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK