–>

„Сите сме целосно потиштени. Ние бевме повеќе од колеги, ние сме семејство“ – ѕвездите од „Пријатели“ за смртта на Метју Пери

„Сите-сме-целосно-потиштени-Ние-бевме-повеќе-од-колеги-ние.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГлавните протагонисти на серијата „Пријатели“ објавија заедничка изјава по повод смртта на нивниот колега Метју Пери.

Зад изјавата потпишани се Џенифер Анистон, Мет Лебланк, Дејвид Швимер, Лиза Кудроу и Кортни Кокс.

„Сите сме целосно потиштени. Ние бевме повеќе од колеги, ние сме семејство. Има уште многу да се каже, но засега ќе одвоиме миг за да го исплачеме и да ја разбереме оваа неразбирлива загуба. Засега мислите ни се со семејството на Мети, неговите пријатели и сите што го сакаа ширум светот“, нагласуваат тие.

Метју Пери, кој го глумеше Чендлер – еден од главните ликови во „Пријатели“, беше пронајден мртов во своето џакузи дома во саботата. Тој имаше 54 години.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK