–>

Пронајдено младенче лав на патот во Суботица

Пронајдено-младенче-лав-на-патот-во-Суботица.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМладенче лав е пронајдено утрово во Суботица на патот Чантавир, потврдија за Танјуг во СВР Суботица.

Полицијата работи на утврдување на сите околности на овој настан, односно како лавот стигнал до Суботица.

Лавот е однесен во зоолошката градина во Палиќ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK